Як садити троянди

           

 

          Весна   надзвичайна пора року. Саме весною хочеться поповнювати свій сад все новими рослинами, і тут ніяк не можна обійтися без королеви квітів   троянди.

          Найкращий період посадки припадає на кінець березня  початок квітня. Варто пам’ятати, що троянди люблять тепло і сонце, тому і місце треба вибирати відповідне, що забезпечить успішне їх вирощування. У тінистих місцях троянди можуть хворіти борошнистою росою через те, що в першій половині дня не випаровується достатнім чином роса з листочків.

          Посадкова яма має становити близько 70 х 70 х 70 см, яку на 1/3 заповнюємо компостом чи перепрівшим гноєм. Якщо ж цього нема в наявності, додаємо спеціальні добрива для троянд. Для пишного літнього цвітіння обов’язково, щоб ґрунт був родючий та багатий поживними речовинами. Перед посадкою пагони рослини обрізують, залишаючи по 15-20 см. Також підрізують і корінчики, зберігаючи дрібні розгалуження.  При посадці ні в якому разі не можна загинати корінці. Від цього вони можуть загнивати. Відстань між рослинами залежить від особливостей росту певної групи троянд. Так відстань між чайно-гібридними повинна бути близько 60 см. Так само і для групи флорібунда. Для мініатюрних вона значно менша _ 15-20 см, для ґрунтопокривних – 70-80 см. Найбільша відстань становить у напівплетистих і плетистих троянд – 1,2 -1,5 м. 

рози               Якщо рослина щеплена, то місце щеплення потрібно заглибити на 5-10 см. Після посадки троянди потрібно полити і підгорнути землею десь на 20 см.

               Приблизно через 4 тижні підгортання прибирають. Підгортання робиться з метою збереження вологи у пагонах троянди, що ще не прижилася. При посадці штамбової троянди забивається гілок, що має бути не нижчим за сам штамб.

              Якщо ж Ви купили рослину у контейнері, потрібно обережно її дістати, не пошкожуючи ком. При посадці у відкритий грунт їх потрібно на 5 см нижче заглибити, ніж вони були у горщиках.

              На початку травня проводиться підкомка троянди комплексними добривами (Нітроамофоска, Кеміра). Саме тоді і відбувається інтенсивний ріст рослини. Не забуваємо підв’язувати пагони до опори. Перевіряємо чи не з’явилися шкідники. Тут незамінними помічниками стануть Актара і Скор.

              Важливо також вчасно виявляти поросль в щеплених трояндах і видаляти її, інакше Ваша пишноквітуча красуня переродиться в звичайну шипшину.