Як правильно посадити чорницю садову

 Вирощування чорниці не складний процес. Якщо ви вирішили висадити чорницю садову тоді обирайте для неї сонячні, захищені від вітру місця. Головне не висаджувати в тіні, тому що ягоди будуть не смачні і урожай буде невеликим.

4

   Самими головним в посадці чорниці є правильний вибір грунту, тому що вона може рости тільки на кислих грунтах. (Пригадайте, яке природнє середовище чорниці лісової? Вірно, болотяна місцевість). Оптимальним показником для неї є рH 3,5-4,5. Якщо у вас немає відповідного місця, тоді можна створити його вручну.

  Перед посадкою потрібно обрати сорт, який підійде вам найбільше (сорт Шантеклер, Торро, Пінк Лемонейд, Бонус, Блю Голд та інші). Наприклад, у районах з прохолодним кліматом краще обирати сорти з більш раннім терміном дозрівання, щоб ягода встигла достигнути і набути свого ідеального смаку.

1

   Посадка садової чорниці здійснюється в ямі розміром 60х60 і глибиною півметра. Відстань між саджанцями залежить від сорту, для низькорослих 1 м, а для високорослих – 120 см. Між рядами відстань від 3 м до 3,5 м буде достатньо. Щоб чорниця розвивалася нормально на дно ями кладемо верховий торф перемішаний з тирсою, хвоєю, піском та гарно все перемішуємо.

36bcfd

   Після створення кислого субстрату саджанець опускаємо в яму, розправляємо його корені (якщо це закритий грунт, тоді розрихляєте ком та поливаєте, щоб корені розправлялися) і присипаємо землею, щоб коренева шийка (в ідеалі) була нижче рівня землі на 3 см.

3

   Далі, після посадки саджанці поливаємо, а грунт навколо мульчуємо шаром хвойної кори, тирси та торфу. Порядок посадки не залежить від сезону,але якщо висаджуєте осінню, видаліть секатором всі слабкі гілки. АЛЕ якщо саджанцю більше двох років, обрізати не потрібно.