Високоросла чорниця – знахідка для вашого саду

 

У садівництві в останні роки увага та зацікавленість все більше надається чорниці високорослої. Ще здавна наші предки вважали чорницю цілющою рослиною. А канадські та американські селекціонери вивели сорт, що буде справжньою окрасою вашого саду.

Бажаючи придбати цю дивовижну рослину, ви можете почути безліч  назв, які отримала вона впродовж багатьох років. Чорниця звичайна - основна назва рослини, хоча вам можуть запропонувати: лохину велику, чорницю високорослу, голубика (російська  назва), чорничний кущ, садову чорницю. Вона є цінним видом, що вміщує в собі велику кількість поживних речовин. А деякі сорти дуже ароматні та декоративні.

Лохина високоросла -це багаторічний кущ, який відзначається стійкістю до низьких температур та низькою вимогливістю до умов зростання. Він досягає висоти у 1,5-2 м.  Смачні, соковиті ягоди з легким білим нальотом є доволі великими, а сама рослин може зберігати високу продуктивність на протязі 60 років! Зацвітає у травні, а на ранніх сортах на початку червня з’являються плоди. Повноцінне плодоношення настає у 5-6 річному віці. А вихід ягід становить 6-7 кг з куща.

При догляді достатньо приділяти увагу поливу та підтримці кислотності на оптимальному рівні 4,5-5,2(рН). Садіння відбувається восени та навесні. В висаджуванні лунки додають добре зволожений торф. По завершенні садивних робіт рослини зрошують. Мульчують чагарник торфом або тирсою.  Обрізають весною. Пошкоджені частини після зимівлі видаляють. Також здійснюють контроль зростання пагонів, з подальшим їх видаленням. Для збільшення врожаю практикують садіння поруч різних сортів  лохини, що збільшить врожай.

У інтернет-магазині ви знайдете найкращі сорти чорниці, що є одними з кращих для вирощування на теренах нашої  країни, а зручна доставка дозволить швидко отримати їх.

Відомі сорти лохини високорослої:

golubika_toro


Toro -кущ висотою 2 м. Ягоди великих розмірів з синім нальотом. Дозрівають плоди у першій половині серпня. Добре піддаються  транспортуванні, рівномірне дозрівання плодів, гарні смакові якості. Слабка морозостійкість.


Elliott


Elliott -прямостоячий кущ шириною -1,5 м, висотою -2 м. Ягоди -1 см - 1,5 см. У зрілому стані дуже ароматні. Час дозрівання: липень - серпень. Урожай ягід з одного куща 6-7кг.


Spartan


Spartan -ранній сорт, якому властивий пізнє цвітіння. Добре переносить весняні заморозки. Цвіте дуже гарно та пишно. Прямостоячий кущ, що досягаю 1,5-2 м у висоту. При перехресному запиленні та наявності для цього поблизу інших сортів, спостерігається приріст продуктивності.


blueberry_gold


Bluegold -кущ плодоносить великими ягодами. Дозріває у першій половині серпня. Рясність плодоношення велика.