Весняна посадка цибулькових

 

           Різноманіття цибулькових просто вражає своєю кольоровою гамою, кількістю сортів і  формами квітів, що задовільнять навіть найвибагливішого садовода. Без них уже дуже важко уявити наші прекрасні клумби. Отож, весна – це прекрасний час поповнити свою колекцію.

           Кінець квітня – початок травня найбільше підходить для весняної посадки цибулин. Зазвичай такі рослини світлолюбиві та потребують посадки на сонячних і затишних місцях. В незахищених від вітру та тінистих місцях вони погано цвітуть та прилягають. Грунт повинен бути легким, достатньо вологим, добре дренованим та багатим на поживні речовини. В ідеалі це суглинисті чи супіщані грунти з нейтральною реакцією. Занадто сухі,  тяжкі і перезволожені грунти для вирощування цибулькових не підходять, проте їх можна трішки змінити. В глинистий грунт додати піску та органічних речовин (перегною, листової землі), в піщану землю вносять глину і також органіку. При значному перезволоженні і застої води цибулини можуть загнивати.

           Для запобігання виникнення хвороб та для зменшення числа шкідників на те саме місце висаджуємо бульбоцибулинні і цибулинні культури лише через 5 років.

           До посадки потрібно заздалегідь підготуватися, перекопавши за декілька днів землю та внісши мінеральні добрива чи компост. Перед самою висадкою потрібно витримати посадковий матеріал протягом півгодини в розчині марганцевокислого калію. Глибина посадки залежить від розміру цибулин та щільності грунту. Для дрібних цибулин – це 5-7 см, і для великих становить 10-20 см. На легких грунтах ця величина збільшується на 3 см, а на важких навпаки. В ідеалі глибина посадки дорівнює висоті цибулини, помноженої на 3. Слід зауважити, що при глибокій посадці розвиваються самі цибулини і погано розмножуються ( утворюється мало діток), при мілкій посадці процес розмноження відбувається краще.


цыб

            Відстань між цибулинами також залежить від величини самих цибулин. Приблизно 10-12 см відступаємо, якщо цибулини великі, дрібніші ж висаджуємо щільніше. Ширина міжрядь при цьому повинна бути приблизно 25 см.

            Висаджувати цибулини можна в борозни або лунки. На дно борозен кладуть пісок для дренажу, якщо грунт важкий. Цибулини кладуться на дно ямок і засипають землею. Потім землю злегка ущільнюють та розрівнюють.

            В суху погоду потрібен полив, земля не повинна пересихати. Не забувайте слідкувати за бур’янами!

            Нехай Ваші клумби будуть завжди наповнені весняними ароматами!!