Посадка і догляд за вересом

 

Неймовірне різноманіття вересів просто вражає своїми кольорами. Хочеться, щоб він цвів якомога довше. Проте часто купуючи казковий верес у горщику  ми просто не вміємо його зберегти.


в горщику


Вибір саджанця.

         Зазвичай вереси продаються в горщиках з землею. Перед покупкою потрібно акуратно витягнути саджанець з контейнера і переконатися, що коренева система сформована (коріння повинно повністю обплести торф, який там міститься).

  •  Якщо все добре сформовано, то корінчики разом з грунтом приймають форму контейнера, в якому ростуть, цей грунт не обсипається.

 

  •  Якщо ж корінь витягується окремо, а торф залишається на дні, такий саджанець буде гірше приживатися.

 

  •  І звичайно звертаємо увагу на зовнішній вигляд крони. Пагони мають бути зелені. Якщо квіти або крона з середини підсохла, такий саджанець брати не варто. Це означає, що його погано поливали.

  • верес 10


Посадка і догляд за рослиною

Вибравши здорові доглянуті саджанці поспішаємо висаджувати.

1.        Вибираємо сонячне місце або легку напівтінь.

2.        В посадкову яму додаємо коричневого верхового торфу (кислий торф, рH 4,2 – 5,5) та змішуємо його з піском (3 торфу: 1 піску). Можна також додати перепрівши соснових хвоїнок. При осінній посадці добрива не вносять, адже вони вже з ними продаються (маленькі коричневі кульки при пересадці їх легко помітити в грунті). Такі добрива мають пролонговану дію, тому до весни рослина забезпечена всім необхідним.

-         Після посадки обов’язково щедро полити, і продовжувати це робити регулярно. Вереси не люблять пересихання грунту, від цього можуть і загинути.

-         Землю навколо рослини мульчують. Це запобігає швидкому пересиханню грунту (торф швидко висихає).

-         В кінці жовтня або на початку весни верес потрібно підстригти. Кущик обрізуємо на одну третину або на половину. Це робиться для того, щоб кущ не розвалювався, а тримав гарну пишну форму. Якщо рослину не обрізати, нові квітки з’являться лише на верхівках.

Використання вереса

         Найгарніше і найприродніше верес поєднується з низькорослими видами сосни та декоративними травами. Відразу висаджують декілька кольорів вересів, створюючи неперевершений квітучий килим, що цвіте більше 2 місяців!

          А якщо поєднувати з насадженнями еріки, цвітінням можна милуватися з ранньої весни.  Створення квіткових плям за допомогою вересів також заслуговує увагу. При цьому висаджують рослини «оазисами» на відкритих місцях саду чи газоні. Якщо ж саду ще немає, а так хочеться яскравого вересового настрою, радимо висадити його просто на балконі. Для цього верес потрібно пересадити у більші горщики, в які додаємо кислий торф з піском (3:1) і не забуваємо поливати та обрискувати рослину водичкою.

верески-2

         Серед  різноманіття кольорів та сортів важко загубитися, а при посадці чи вирощуванні виникає безліч питань, тому телефонуйте та  заходьте в гості!

 Ми з радістю допоможемо Вам робити світ яскравішим і зе-ле-ні-шим!