Основні шкідники троянд

    Самими поширеними шкідниками на трояндах є павутинні кліщі, трипси, тля, трояндовий пильщик та гусінь. Далі коротко про кожного з них:

      Гусінь. Саме цей представник на весні починає їсти пагони і бутони, залишаючи своє потомство в скручених павутиною листочках.

гусынь

    Павутинний кліщ. Задає найбільшого ураження літом в жарку і суху погоду. Він вражає і листя і суцвіття, тим самим надає шкоду як і самій рослині так і її декоративному вигляду.

клещ

   Трояндовий пильщик. Дорослі самки відкладають яйця всередині пазухи листків, через що вони проникають всередину викликаючи пошкодження пагонів.

пилильщик

   Зелена трояндова тля. Чіпляючись за молоді бутони і листочки висмоктує з них сік, що призводить до скручування листків і загибелі бутонів.

тля

   Трипси. Дія ураження схожа на тлю, висмоктуючи сік вражають троянду. Розмножуються трипси під час сухої та жаркої погоди, на вражених ділянках створюючи сухі пятна, де органи деформуються.

трипси

  Засобами боротьби є обприскування рослини інсектицидами такими як: Діазол (Базудин) 60% ВС, Вермітек 1,8% КЕ та Біскайя 24% ОД.