Основні хвороби троянд

   До самих поширених хвороб, які викликають мікроскопічні гриби, відносять: борошнисту росу, «опік» пагонів, сіру гниль, чорну п’ятнистість та іржу.

   Борошниста роса найбільш часто розвивається на трояндах при надмірному вмісті рівня азоту в грунті. Проявляється ця хвороба на молодих листочках, пагінцях та бутонах у вигляді п’ятен білого борошнистого накипу. Ділянки, які вразила хвороба починають деформуватися та втрачають свою привабливість. Ріст і розвиток рослини сповільнюється, що призводить до зниження стійкості до морозів.

борошниста роса

  Методи захисту та боротьби. Профілактичне обприскування (напр. Талендо Екстра 24% КЕ; Сапроль 20% КС ), зріз вражених ділянок та дотримання загальних рекомендацій при догляді і посадці.

   «Опік» пагонів виникає через обрізку рослин у сиру погоду, раннє укриття кущів восени. Хвороба проявляє себе на уражених ділянках у вигляді коричневих або чорних п’ятен, що потім призводить до гибелі.

опік

   Методи захисту та боротьби. На осінь, пагони, які не визріли краще обрізати та обробити препаратом «БлуБордо 80% ВГ» (Бродська суміш в сучасному вигляді). Після зими вчасно зняти укриття та вирізати уражені ділянки, після чого обробити препаратами, які містять у своєму складі мідь (напр. Мідний купорос 98% ПР; Брунька 55% ВР).

    Сіра гниль або ботритіс проявляє себе на суцвіттях, листях і пагонах у дощовий період в густих посадках та при надмірному внесенні азотних добрив. Хвороба стає помітна, коли бутони і квіточки не розпускаються, листки обпадають, починають гнити і покриваються пліснявою сірого кольору.

сира гниль

     Методи захисту та боротьби.  Намагайтеся при перших ознаках хвороби знищити та видалити всі уражені ділянки та створити умови сухості. Для профілактики удобрюйте троянди мікродобривами, які містять у своєму складі марганець.

     Чорна п’ятнистість . Першими ознаками ураження хворобою є темно-бурі або чорні пятна на листках. Найбільше схильні до ураження цією хворобою троянди жовтого кольору.

чорна пятнистість

    Методи захисту та боротьби. Листя, яке опало та уже вражене хворобою необхідно зрізати та спалити. Профілактикою будуть слугувати фунгіциди «Мідний купорос» та «Талендо Екстра».

  Іржа одна з самих шкідливих хвороб. Вражені ділянки листків жовтіють і до кінця літа опадають, знижується морозостійкість.

іржа

  Методи захисту та боротьби. Восени обприскують препаратом «БлуБордо 80% ВГ» або «Купроскатом 34,5% КС». Проводиться обрізка уражених ділянок, які потім спалюють разом з опалим листям.