Обрізка і омолодження чорниці садової (лохини високорослої)

  Досить часто нехтують та недооцінюють обрізку, а даремно. Обрізка надає вам цілий ряд переваг:

1) формування куща для легшого збору урожаю;

2) збільшення рівня урожайності;

3) контроль за поширенням хвороб та шкідників;

4)  молодження самого куща і збереження нормальної сили росту.

 2

  Виділяють обрізку регулярну, часткову та омолоджувальну. Найкращий час для обрізки – це рання весна. Після зимівлі легше визначити, які пагони пошкодились або вимерзли і мають бути видалені.

4

Обрізка молодих кущів чорниці

  Важливим є обрізка однорічних саджанці перед зимівлею, тому що молоді кущі утворюють велику кількість молодих пагонів, які можуть загинути. Варто видаляти плодові бруньки в перші два роки. Це робиться для того, щоб активізувати вегетативний ріст.

  З третього року куща можна починати видаляти гілочки, які неправильно ростуть або дуже слабі, для стимулювання росту нових та сильних. На кущі необхідно залишити два-три самих кращих пагона. В наступні роки необхідно лише видаляти все зайве та хворе.

3

Обрізка дорослих кущів

  Дорослими рахуються саджанці починаючи з 6-8 років, в цей час вони перестають активно рости, через те що необхідно нарощувати листяний покрив, який необхідний для утворювання більшої кількості ягід. Головне ваше завдання полягає у тому, що при досягненні пагона 8-ми річного віку, його необхідно видаляти для стимулювання росту молодих пагонів. Регулярне омолодження кущів чорниці садової забезпечує високу урожайність у майбутньому.

1