Нектарин – гість чи житель вашого саду?

      Довго вважалось, що нектарин це гібрид персика та сливи, проте вчені довели, що це еволюція персика без втручання людей. Плід нектарину обожнюють  за його смакові якості. Крім того, до його вмісту входять безліч корисних мікроелементів та аскорбінова кислота. А тепер детальніше про саму культуру та догляд за нею.

ytrnfh

 Посадка та догляд

  • Варто зауважити, що нектарин – це теплолюбива культура, хоч і здатна витримувати короткочасні морози, тому необхідно вибрати правильне місце для посадки. Це має бути сонячне, захищене від протягів місце. 
  • В яму 50×50 см насипаємо суміш грунту та мінеральних добрив (з додаванням фосфорного добрива для кращого укорінення). 
  • Необхідний постійний полив. 
  • Обрізку проводити щорічно, зручніше формувати крону у вигляді невеличкого куща, оскільки найсмачніші плоди розташовані ближче до грунту та стовбура. Видаляти вертикальні пагони, та гілки, що ростуть всередину крони. 
  • На зиму обов"язково вкривати,  влітку можливо проводити мульчування.

Профілактика хвороб

      Варто пам"ятати, що хворобу краще попередити, ніж вже боротися з нею. Найчастіше нектарин уражується борошнистою росою та курчавістю  персика, тому рано навесні провести дві обробки фунгіцидом на основі міді з інтервалом 10-14 днів. (БлуБордо та Мідний купорос).

     Отже, нектарин можливо і бажано вирощувати у вашому саду. Достатньо прикласти невеликих зусиль, і отримаєте велику віддачу. На нашому сайті ви зможете вибрати сорти пристосовані до нашого клімату (Харблезе, Фантазія).

ytrn

Гарних Вам врожаїв!