Хоста у Вашому саду

 Хоста – дивовижна рослина, яку можна посадити в будь-якій частині саду, де вона проявить найкращі свої якості. В природі існує більше 70 видів та велика кількість сортів серед яких кожен з нас зможе обрати собі до вподоби.

ispolzovanie-xosty-v-landshaftnom-dizajne_35-650x503

 Сорти, які здатні досягати у висоту 100 см і більше можна використовувати замість кущів, створювати живоплоти та розставляти акценти. Дуже часто поєднують в одній клумбі високорослі та карликові сорти. Передній план оформлюють за допомогою світлих карликових, а задній з темно-зелених та голубих високорослих.

ispolzovanie-xosty-v-landshaftnom-dizajne_12-650x432

 Хоста з легкістю переносить тінь, тому її називають «королевою тіней». Найкраще вона поєднується з живучкою, папороттю, гейхерою, баданом та іншими багаторічниками.

1

  При виборі рослини в горщику в садовому центрі потрібно звертати увагу на товщину листя. Якщо воно тонке, тоді хосту не бажано висаджувати на сонці, і навпаки. Великий та щільний листок підказує, що рослина любить вологу, а це означає, що вдалою ідеєю буде висадити хосту вздовж берега озера або іншого водоймища.

 Для тих хто немає присадибної ділянки, але хоче прикрасити свій дім цим чарівним багаторічником – рішенням може бути балконний варіант посадки в ящики чи горщики, але тоді хості необхідно забезпечити полив та на зиму переносити в приміщення.

hosta-foto-7 020

  Багаторічник надає перевагу вологим грунтам, погано переносять піщані та глинисті місця.

  Для посадки хости існує правило: чим світліше забарвлення рослини, тим світліше має бути місце для його посадки.

xostaposadkaiuxodvotkritomgruntexostavla_03CBA7EE

 Як вже говорилося, хости люблять зволожений грунт, тому влітку їх необхідно поливати, в основному — під корінь. З часом, коли рослина надмірно розростається її поділяють.