Догляд за трояндами весною

Догляд за трояндами весною

           З першими березневими промінчиками закінчується період спокою у троянд. Потрібно діставати наших красунь з-під укриття і добряче підготуватися до сезону пишного цвітіння!

           В першу чергу знімаємо плівки, агроволокно та розгортаємо землю навколо троянд. Найкраще роботи проводити в похмурну погоду, щоб рослина не отримала сонячних опіків. Після того, як зняли вкриття, потрібно внести добрива. Найкраще для весняної підкормки троянд підходять аміачна селітра, комплексні добрива для троянд, а також мочевина. Після чого добре було б замульчувати, що забезпечить додатковим живленням та допоможе зберегти вологу. Підійде навіть свіжоскошена трава з газону.

           Дуже важливим етапом весняного догляду є формувальне обрізування. Троянди потрібно обрізувати кожен рік для кращого росту і пишного цвітіння. Інструменти для роботи повинні бути продезінфікованими і гострими! Першими видаляють сухі і почорнівші пагони, причому зрізують до живої деревини. Далі видаляються тон енькі пагони та ті, що направлені всередину куща.

           Проте при обрізці важливо враховувати особливість певних груп троянд та їх призначення. Для усіх груп проводять укорочення пагонів так, щоб верхня брунька «дивилася» назовні куща.

           Мініатюрні троянди обрізують, залишаючи близько 5-ти бруньок.

           В кущах грунтопокривних троянд видаляють 1-2 найстаріших пагони, а інші трішки укорочують.

           Чайно-гібридні троянди обрізають коротко, залишаючи до 5-ти бруньок. Це стимулює сильний ріст молодих пагонів та запезпечує пишне гарне цвітіння.

           Обрізуючи напвплетисті троянди, залишають найдовші пагони. Видаливши підмерзлі гілочки та пошкоджені верхівки.

           У флорібунди при обрізуванні частину пагонів сильно укорочують, а частину _ на 1/3 довжини. Коротші пагони пізніше зацвітуть і квіти на них будуть більші, у довших ж навпаки.

           Всі видалені гілочки відразу ж потрібно спалити, щоб не допустити розповсюдження хвороб та шкідників, що могли там залишитися.

           Ще до розпускання листочків потрібно провести обробку проти хвороб (кінець березня).