Біологічні засоби захисту саду

  На даний час важко виростити гарний урожай без хімічних обробок, але багато хто хоче бачити в себе на столі екологічно чисті плоди. Шкідники та хвороби стали активно атакувати, пасивно за цим спостерігати не в змозі жоден поціновувач рослин.

2.7.

 Імунний метод. При закладці молодого саду, обираючи саджанці, важливим є вибір саме районованим сортам, які вже адаптовані до вашого району.

  Біологічний метод. Щоб отримати гарний врожай проти шкідників застосовуйте оригінальні засоби з інсектицидними властивостями (напр. Кораген, Бі-58, Нурел Д та ін.).

2.5

  Агротехнічний метод. До такого методу відносять обрізку та проріжування крони. Цей спосіб покращує провітрювання та освітлення крони, що мінімізує появу грибкових хвороб. Також уникайте загущених висадок та будьте обережні з азотними добривами. Якщо помітили, що рослина вже вражена хворобою, видаліть вражені ділянки.

2.3.

Для збреження дерев від шкідників перекопують приштамбові кола та додають фосфорно-калійні добрива. Мінеральні добрива також виконують захисну функцію, головне слідкувати за нормуванням.

  Механічний метод. Після збору урожаю восени, детально огляньте ваші дерева. Без листків дуже добре видно гілки та стовбур, які вражені хворобами або шкідниками. Деякі з них можна знищити одразу, тим самим зберегти наступний урожай.

Не ігноруйте таку осінню процедуру як збір та утилізація листків, в яких можуть зимувати шкідники. А щоб зберегти молоді дерева від гризунів проводять обрізку штабиків перед настанням заморозків. Використовують спеціальні сітки або стебла кукурудзи/соняшнику.

2.6.

Самим простим і дешевим способом захисту саду є птахи, які знищують шкідників. Для цього вивішуйте годівнички восени, а на весні пташині будинки. 

2.4