Актинідія (ківі) екзотика чи буденність?

  Ми впевнені, що кожен хотів би мати в себе у садку дерево ківі. За допомогою актинідії це стало реальністю. Актинідія – це аналог ківі, який має форму високорослої ліани та плоди, які за смаком та зовнішнім виглядом нагадують всім відоме ківі.

1

  Актинідія буває двох видів – аргута та коломікта. Але найчастіше в наших краях висаджують саме саджанці актинідії аргута, тому що вони більш витриваліші і підходять для будь-якого саду. Ще один момент, який варто взяти до уваги – це те, що актинідія буває жіноча, чоловіча та самоплідна.

  Актинідія-дівчинка призначена для того, щоб давати плоди, а для гарної та високої урожайності її потрібен запилювач. У нас ви зможете знайти чоловічі актинідії, найпопулярніша актинідія чоловіча «Адам». Є і самозапильний сорт, який не потребує запилювача – актинідія Самоплідна.

3

  Саджанці ківі краще вирощувати на сонячних ділянках, тоді рослина матиме насиченіший колір та плоди матимуть більш налитий смак. Висаджувати необхідно подалі від яблунь та на відстані 2-3 метри одна від одної на гарно дренованих місцях. Саджанці актинідії не бояться морозів, якщо деякі ділянки і підмерзають весною, то вони швидко відновлються. Все таки ми маємо справу з ліаною, тому їй подрібна опора або підпорка.

2

  В нашому садовому центрі та інтернет-магазині ви зможете знайти самі смачні та районовані сорти – актинідія Київська гібридна та актинідія Київська крупноплідна.

 Чим особливі плоди актинідії? Плоди актинідії мають менший розмір ніж ми звикли бачити звичайне ківі, але без волосинок, більш насиченого зеленого кольору (в залежності від сорту, є в рожеві) та солодший приємніший смак. А саме найкраще, що саме цей фрукт ви зможете їсти одразу, їх не потрібно очищати від шкірки.

4

 Крім декоративних  та екзотичних характеристик саджанці актинідії мать цілий ряд корисних властивостей – стоїть на щабель вище ніж авокадо, банани, чорна смородина або будь-який цитрусовий фрукт. Крім того, з актинідії виходять надзвичайні десерти, коктейлі та салати.

 І ще один цікавий факт. Актинідію дуже полюбляють під’їдати коти, тому будьте обережні і огороджуйте молоді саджанці від уваги ваших улюбленців.