Актинідія- екзотика вашого саду

Кожен садівник намагається виростити у своєму саду щось надзвичайне та особливе. З’являється все більше екзотичних видів, які придатні для вирощування у наших умовах. Ми звикли, що екзотичні фрукти купляємо у магазинах, але не всі знають родичку всім знайомого нам ківі - актинідію. Найвідомішими видами актинідії для вирощування є коломікта та аргута.

 

aktinidia-kolomikta


Актинідія - гарна дводомна рослина родом із Китаю. Так як вона є виткою, то потребує опори. Листки цієї чудової рослини надзвичайно декоративні через свою строкатість. Квіти білі. Плоди солодко-кислі з чудовим ароматом, а за корисністю та вмістом вітаміну С актинідія випереджає лимон та смородину. Дорослий сорт аргута осінню змінює своє забарвлення з темно-зеленого на жовтий. Плодоносить у віці 3-4 років. При доброму та інтенсивному догляді врожай може становити до 60 кілограмів.

 

Вибір місця для посадки

Через високу декоративність рослину часто використовують для озеленення будинків та терас. Актинідія хоч і витримує тінь, але краще плодоносить та зростає на ділянка з достатньою освітленістю. Садіння проводять весною або на початку літа. Інколи садять і осінню до початку морозів. До ґрунтів не вибаглива.

 

Догляд за актинідією

Прополюють та поливають рослину у період росту. У жаркі посушливі дні зволожують ґрунт навколо рослини (5-6 відер води на одну рослину). Якщо не робити цього, то рослина може скинути листя. Також проводять неглибоке рихлення ґрунту. По завершенні плодоношення рослину підживлюють.

actinidia_arguta_julia